Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 10.08.2015 ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД КРІСЛА НЕ ВІДЧУВАЮ

Олександр Симчишин: "Залежності" від крісла не відчуваю"
Олександр Симчишин
Олександр Симчишин
10 серпня 2015

Рік тому в крісло першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Симчишина, 33-річного спікера та лідера хмельницького Майдану, буквально несла хвиля Революції гідності. А на початку липня Олександр Симчишин залишив посаду першого заступника голови ОДА. Яким цей рік виявився для політика, голови обласної організації ВО "Свобода", котрий до цього був головним опозиціонером офіційної влади?

За час роботи в облдержадміністрації, як вважає лідер свободівців, він пройшов гарт післяреволюційної владної відповідальності: п'ять місяців після пам'ятної втечі від розлючених людей через вікно, а незабаром і після офіційного звільнення Леоніда Пруса з посади голови облдержадміністрації, саме Симчишину довелось тимчасово виконувати й обов'язки голови ОДА. Аж до офіційного затвердження Президентом на посаду нинішнього голови облдержадміністрації Михайла Загородного.

П'ять осінньо-зимових місяців минулого року стали для Симчишина найнапруженішими: продовження воєнних дій, допомога фронту, довелося відповідати за все господарство області, координація волонтерського руху, затвердження обласного бюджету в лещатах фінансової, економічної, енергетичної криз, люстраційні і корупційні скандали, мобілізація, біженці, переселенці, 12 райдержадміністрацій без перших керівників. І, незважаючи на всі труднощі, за низкою показників соціально-економічного розвитку за четвертий квартал минулого року і перший квартал цього року область посідала найвищі місця в Україні. А діяльність Симчишина оцінено 8 місцем у рейтингу очільників усіх областей. Причому за показниками публічності та присутності в пресі – місце далеко за десяткою, а за результатами роботи – стабільно в п'ятірці. То чи вдалося політику пройти випробування реальною владою? Про це – в інтерв'ю з екс-першим заступником голови облдержадміністрації.

– Олександре Cергійовичу, рік, що минув, став для вас важливим досвідом, стартом у нову діяльність, роботою над помилками? Як оцінюєте вагу чи, може, тягар владного крісла?

– Насамперед, дякую усім за співпрацю, підтримку, конструктивну критику, допомогу.

25 квітня минулого року, через два місяці після першого етапу Революції гідності, я був призначений на посаду першого заступника голови облдержадміністрації. Для мене це був абсолютно новий вид діяльності. Часу на навчання не було. Потрібно було постійно працювати і працювати ефективно, стати господарником і займатися реальними проблемами. Час також цього вимагав: з 5 жовтня минулого року по 5 березня нинішнього я виконував також обов'язки голови облдержадміністрації. Це був дуже напружений час: життя в умовах війни, четверта, п'ята хвилі мобілізації, організація системи цивільного захисту в нових умовах. Думаю, можна й не перераховувати далі, адже перший рік у війні пам'ятний для всіх нас: з втратами, перемогами, допомогою фронту і переселенцям та біженцям з Криму та Донбасу, яких в області перебуває нині понад 7 тисяч, а основний потік їх прибув у перші місяці війни.

Важливим випробуванням стала підготовка до зими, організація опалювального сезону, який розпочався в умовах спресованого часу і жорсткої економії енергоресурсів, зокрема газу, який Росія загрожувала перекрити і т. д. Було оперативно задіяно чимало ресурсів для ефективного енергозбереження, зокрема реконструйовано старі котельні, замінено енергоємні котли на енергоощадні, здійснено багато інших заходів. За період минулого року вдалося заощадити 112 кубометрів природного газу. І область успішно пережила зиму.

Дуже відповідально і нелегко було долати проблеми бюджету: його дефіцит на початок 2014 року становив понад 240 мільйонів гривень. Це означало, що працівники бюджетної сфери могли б залишитись без зарплат. Нам вдалося за півроку, в умовах війни, суттєво мінімізувати дефіцит, і бюджетники, фактично не мали проблем із заробітною платою. А вже бюджет 2015 року ми формували повністю в нових умовах і тепер маємо суттєве збільшення доходів, особливо по місту Хмельницькому.

Багато зроблено і по створенню робочих місць, легалізації, детінізації заробітної плати. Наприклад, заборгованої заробітної плати менше, ніж за рік виплачено майже 13 мільйонів.

У переліку антикризових заходів були й непопулярні, і цим активно маніпулювали наші опоненти. Але про власні рейтинги, політичний капітал наша команда й тоді й не думала: навпаки, ми активно залучали громадськість до вирішення всіх наболілих проблем. Бо лише разом можна успішно рухатися вперед. Незважаючи на кризу, в області було відроджено або відкрито нові підприємства, які нині працюють, створено робочі місця.

Тісна та плідна співпраця була з малим та середнім бізнесом. Спільно ми зініціювали кілька законопроектів, які захищали б інтереси підприємництва.

Одним з найголовніших завдань для мене була і залишається робота з людьми. Я прекрасно розумів, що за такий короткий проміжок часу стратегічні цілі втілити неможливо, тому треба показати людям, що посадовець може бути іншим – доступним, відкритим, підзвітним громаді.

– Громада, представники ЗМІ відзначають вашу відкритість. Як будуєте стосунки з людьми?

– 25 квітня минулого року я сказав, що двері мого кабінету будуть відкритті для всіх і вони не закривалися до мого звільнення. Це – тисячі людей. Не треба було записуватися на прийом, домовлятися, шукати знайомих. Будь-хто і будь-коли міг прийти і поспілкуватися. За 8 місяців минулого року я розглянув понад 1500 письмових звернень і тисячі усних. За перші два місяці цього року лише офіційно розглянув 890 колективних і особистих звернень людей з різних куточків області. Це в десятки разів більше, ніж здійснили інші голови, заступники. І понад 65 відсотків цих звернень вдалося виконати. На жаль, не всі проблеми можна було вирішити на обласному рівні. Особливо – це стосується питання судів, роботи правоохоронних органів. Була й велика кількість подяк за отриману допомогу. Мені навіть на День Святого Миколая SMS-ки, приходили смски подяк від простих людей за допомогу.

Це – величезний досвід як для службовця, так і для політика. Щодня у моєму кабінеті були наші воїни, родичі загиблих, волонтери. Іноді доводилося вирішувати питання, аби доставити додому загиблого героя, провести ДНК-тести, змусити керівництво армії, Генштабу виконати необхідні речі. Іноді доводилося бути психологом. Саме після спілкування з воїнами та волонтерами у нас народилася спільна ідея створення "єдиного вікна" для кожного солдата чи добровольця, аби вирішувати їхні проблеми.

Нашим здобутком вважаю активну допомогу українській армії, широкий волонтерський рух. Виконано значний обсяг роботи: від забезпечення військовим спорядженням, транспортом – до продуктів харчування, ліків, програм реабілітації та оздоровлення діток наших Героїв (а їх вже кілька сотень) і т. д. Важливо, що ми налагодили постійний контакт з волонтерами. Для координації волонтерської роботи було створено кілька благодійних фондів, і це дало результат. Півтори тисячі бійців АТО вже отримали за моєю ініціативою матеріальну допомогу. Затверджено й обласну програму допомоги учасникам українсько-російської війни. Ми всі в неоплатному боргу перед нашими воїнами, перед тими, хто був важко поранений, зазнав тортур полону, перед сім'ями загиблих. На жаль, за час війни вже віддали життя 103 наших земляки… Хоча офіційна статистика каже про меншу кількість. Дуже важко сприймати все це, усвідомлювати цей важкий український шлях до свободи. Своїм пожиттєвим обов'язком вважаю допомогу майданівцям, серед яких досі багато важко поранених, і родинам героїв Небесної Сотні.

– Одними з головних вимог Майдану були люстрація і боротьба з корупцією. Крім громадських акцій "сміттєвої" люстрації і поодиноких звільнень представників старої влади, очікуване очищення майже не відбулося… Чому?

– Втрачено час. Дуже довго запрягали. Для так званого очищення влади було визначено стартовий термін: два місяці. Хоча "Свобода" наполягала: два тижні після втечі Януковича, це максимум. А за два місяці його прибічники, яким громада висловила недовіру, швидко зорієнтувалися в нових умовах. Хтось брав довготривалі лікарняні, хтось організовував колективні звернення-захисти, хтось швидко одягав вишиванку і починав допомагати армії і їздити в АТО… Ми сподівались на справедливий закон про очищення влади. Цей закон виявився відверто недолугим, бо стосувався лише вищого ешелону влади. До того ж, його розтягли в часі і фактично зробили недієздатним. Від цього відчуваю моральний дискомфорт, і моя подальша діяльність — це виконання вимог Майдану. І я переконаний, що люстрація – це об'єктивний процес, і він в Україні обов'язково відбудеться.

– Які статки Ви нажили за час роботи у владі? Чуток ходило багато.

– На жаль, особливість нашого національного характеру – це велика "зелена жаба" і люди хочуть сенсацій, чуток. Скільки я їх наслухався про себе! Наче, я маю все: і бізнес і землі, і ставки, і машини, і квартири, будинки. Але яким я прийшов – таким і пішов із влади. Чесним. Якщо у владі будуть чесні люди, країна не просто зміниться. Якщо перестанемо красти – будемо серед найзаможніших країн світу.

– Які уроки, який досвід роботи в облдержадміністрації ви використаєте в майбутній своїй діяльності. Якою вона буде?

– Працюючи в середині владної системи, бачиш набагато більше. На превеликий жаль, держслужба дуже знівельована, часто крайніми у багатьох процесах намагаються зробити простого чиновника, "списати" на нього прорахунки, а то й службові зловживання, зробити його гальмом реформ. Потрібно змінювати всю систему управління і прийняття рішень. Коли місцева влада, зокрема й обласна, бачить на місці, як краще зробити, і дає сигнал нагору, в столицю, там нас не чують, не бажають чути.

Я, до речі, категорично не погоджувався з політикою на державному рівні в питаннях комунальних тарифів, пільг, спроб запровадити торгівлю землею сільськогосподарського призначення. З цього приводу ми писали в різні державні, урядові інстанції десятки листів, але відповіді не отримали й досі. Непрозорою залишається кадрова політика, зокрема так званий квотний принцип розподілу посад, коли призначають тільки "своїх". Скажу чесно, до моєї роботи не було жодних претензій, навпаки, мені кілька разів натякали: змінюй партійну приналежність, виходь з "Свободи" і працюй, зміни партію – і ніякої відставки не буде. Я не кон'юнктурник і не буду хамелеоном, "тушкою" та пристосуванцем, тому і відмовив.

Це все потрібно змінювати, залучати до влади людей з новим мисленням, новою стратегією управління. Я дуже сподіваюся,що державна служба буде суттєво реформована. Держслужбовець середньої і низової ланки повинен насамперед бути професійним службовцем, щоб тут "не грали" ніякі квоти, щоб взагалі була заборона на вступ до будь-яких політичних партій.

Попрацювавши рік, я переконався, що систему можна і потрібно змінювати. Для цього потрібно залучати до управління фахових, компетентних спеціалістів з гідною для них оплатою праці.

Який досвід я здобув як політик? Найголовніший – будувати політику без популізму, а з конкретними напрацюваннями. Попереду місцеві вибори, і "Свобода" не змінює своїх принципів: очищення влади, нова економічна політика, боротьба з корупцією і робота на розбудову успішної України. Я завжди кажу: на плечі нашого покоління лягли величезні випробування і ми справимося. Ми зобов'язанні, просто мусимо залишити нашим дітям країну кращою, сильнішою, перспективнішою, аніж нам її залишили наші батьки і діди, і ми це зробимо!Розміщено:
Прес-служба Славутської міської організації ВО "Свобода" (Олександр Дячук)  
+380974655201   vos_sl@ukr.net


  коментарі: 4

 : да мы от вас всех тоже зависимости не чувствуем. достали уже все эти партейные!  (написано 10.08.2015 в 21:50 з адреси:  75-167-52-37.pool.ukrtel.net)
 : всі хто був при владі повинні відійти від неї назавжди а свобода особливо.війну вони підігріли добре.своїм націоналізмом з одного боку як і риги і комуняки з іншого сепаратизмом.  (написано 11.08.2015 в 05:47 з адреси:  5-248-206-38-broadband.kyivstar.net)
сіль : до речі, Симчишин дуже толковий чоловік. і працював на совість. Порошенки його викинули  (написано 17.08.2015 в 13:00 з адреси:  pool-46-63-3-44.x-city.ua)
для солі : Поганий і слабкий той політик який дозволив щоб його викинули.Не ту команду собі вибрав яка його зрадила   (написано 17.08.2015 в 15:51 з адреси:  5-248-206-38-broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

6 + 5 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Водохреща (Йордан)

прогноз погоди
На Водохрещі день теплий – буде хліб темний.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік