Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
de  :  Gol  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грн сапожки ...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       ВСІ ВИДИ РЕМОНТНИХ РОБІТ!!!!
  &nb...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 24.01.2013 КОМУ – ХОЛОДНО, А КОМУ – ВЖЕ Й ГАРЯЧЕ

Коментуючи ці вимоги, начальник ЖКО Василь Володимирович Яцюк сказав, що для тих квартировласників, температура квартир яких згідно з актами–претензіями (а їх він на момент розмови тримав у руках сто примірників – за кількістю обстежених квартир) зафіксована нижче норми, тобто, +18град.С, буде здійснено перерахунок оплати за теплопостачання у бік зменшення. Щодо іншої вимоги – будівництва автономної модульної котельні, то, на думку керівника ЖКО, це неможливо через дорожнечу такого проекту, та й недоцільність.
     - Ми спробуємо вжити всіх можливих заходів, аби поліпшити теплопостачання ваших будинків: ще раз перевіримо засувки, теплоізоляцію, щоб зменшити втрати тепла. А щодо встановлення систем індивідуального газового опалення в квартирах, то це буде можливо тільки за умови, якщо цього забажають всі мешканці окремо взятого будинку, - зауважив В.В.Яцюк, посилаючись на наказ Мінбуду України №4 від 22 листопада 2005 року, котрим було затверджено порядок відключення від мереж центрального опалення окремих споживачів (за їх відмовою )від централізованого теплопостачання багатоквартирних будинків, та яким дозволяється відключати виключно житловий будинок в цілому. При цьому В.В.Яцюк навів минулорічний приклад такого відключення одного з «досів» мікрорайону військового містечка, що на вул.Гвардійській, після чого за спільною згодою його мешканців, в усіх квартирах було облаштовано індивідуальне газове опалення.
     
     Редакція «Трудівника» вже вдруге за поточний місяць змушена повернутися до теми незадовільного опалення п’ятиповерхівок на вул.Плотиче, розташованих у житловому масиві «Південний» (мікрорайон колишнього заводу ЗБВ та комбінату «Естафета»).
     Кореспондент «Трудівника Полісся» того дня ще до початку зборів відвідав (без попередження) квартиру №7 Л.П.Степанової, яка зверталася з листом до редакції, розташовану в панельному будинку №123, та сфотографував її власний психрометр (прилад для визначення температури і вологості повітря), який показував 14,3град.С (при тому, що на подвір’ї трималася плюсова температура, - у межах 5 градусів). Сумніватися в об’єктивності цих показників підстав не було.
     Тож як могла редакція не повірити твердженням решти невдоволених споживачів такої комунальної послуги як теплопостачання їхніх квартир?
     У свою чергу, комунальники, учасники цієї бурхливої зустрічі, завітали на неї теж, як мовиться, не з порожніми руками, маючи при собі прилад, щоправда, дещо іншої конструкції, для вимірювання температури. До речі, працівники СПТМ завбачно представили журналістам офіційне свідоцтво про повірку цього робочого засобу вимірювальної техніки (термометра), видане Славутському ЖКО Хмельницьким науково-виробничим центром стандартизації, метрології та сертифікації.
     Ось із цим термометром начальник дільниці обслуговування інженерних мереж ЖЕК-1 Віктор Дикун, начальник1111 СПТМ Сергій Струков та журналісти завітали до пенсіонерки, квартировласниці Марини Гарифівни Можгіної, щоби, за її пропозицією, заміряти кімнатну температуру в її квартирі №27, за адресою: вул. Плотиче,125. Що й було зроблено. Через 15 хвилин знаходження в її квартирі (згідно з інструкцією) термометр «видав» 18 градусів.
     Звичайно, цей температурний режим аж ніяк не можна було назвати комфортним…
     - Не знаю, наскільки точний ваш прилад, а мій побутовий термометр зараз показує 10 градусів. Вдень по квартирі ходжу тепло одягнена, а вночі вкриваюся двома ковдрами. За тепло плачу сповна, регулярно, щомісяця, без затримок - то чому я маю так страждати? – обурювалася домогосподарка.
     Зайшли ми ще в одну квартиру цього ж будинку, поверхом нижче, - №24, до її власниці Світлани Василівни Кондратюк. Стрілка її побутового термометра наче заклякла на цифрі «15». А ось повірений термометр комунальників через чверть години показав плюс 18 градусів.
     - Я також не маю боргів за отримані комунальні послуги перед ЖКО. Можете пройти по всіх квартирах нашого край-нього під’їзду, розташованих з торця будинку, – картина всюди однакова, від холоднечі потерпаємо всі, - сказала Світлана Василівна.
     - Проживаю в квартирі №30 будинку №119. У ній в період опалювального сезону вище плюс 15 градусів ніколи не буває. Ходимо весь час у верхньому одязі. За що плачу щомісяця 441 гривню? – поставила риторичне запитання Валентина Білянська. А Валентина Кундик, що мешкає у квартирі №1 цього ж будинку, стверджує, що в ній температура взагалі не перевищує плюс 10 градусів.
     І знову ми біля гурту людей, що тісним колом оточили В.В.Яцюка, вимагаючи, по-перше, щосезонного укладання договорів на теплопостачання між ЖКО та його споживачами, перерахунку оплати за теплопостачання їх квартир у бік зменшення, по-друге (тут два варіанти): або встановлення автономної газової котельні біля цих будинків для їх якісного опалювання, або надання дозволу на облаштування в квартирах систем індивідуального газового опалення.
     Свою позицію щодо проблеми висловила також Л.П.Степанова:
     - Центральну котельню в нашому мікрорайоні було збудовано на початку 2003 року. Тоді ж до неї було приєднано 140-квартирну п’ятиповерхівку, зведену за кошти заводу ЗБВ (вона розташована неподалік від котельні), дитячий садок №3, зош №7 й наші будинки №№119-125 на вулиці Клари Цеткін (нині вул.Плотиче), збудовані 30 років тому комбінатом «Естафета», які знаходяться на відстані 1,25км від тієї котельні. До здачі її в експлуатацію житло збанкрутілого заводу ЗБВ протягом 8 років взагалі не опалювалося.
     Після того, як колишнє відомче житло заводу ЗБВ та комбінату «Естафета» було підключено до новозбудованої котельні, мешканці 140-квартирної п’ятиповерхівки на вул.Перемоги - колишні працівники заводу та деяких інших підприємств міста, не нарадуються – у їхніх квартирах температурний режим і в морозну погоду тримається на рівні +22-24град.С. А у наших, «естафетівських», буває й по 10 градусів. Вочевидь, тепло до нас не доходить, адже тепломережа не закільцьована, тому в ній немає належної циркуляції гарячої води. Через це в минулі роки дехто з квартировласників наших будинків встиг встановити у своїх квартирах індивідуальне газове опалення, відмовившись від централізованого. Логіка їх дій цілком зрозуміла: індивідуальний газовий котел дає змогу розпочати опалювальний сезон за потребою і власним ба- жанням мешканців квартир, регулювати температуру в них за особистим уподобанням, причому, щонайменше вдвічі дешевше.
     Ми зверталися до комунальників щодо надання дозволу на встановлення індивідуального опалення в квартирах. Але нам відмовляли, керуючись відомчими й чинними у житловій галузі нормативними документами, котрі забороняють це робити в окремих квартирах. Втім, із пре-си, нам відомо про подібну ситуацію, ко- тра склалася в мешканців багатоповерхівок м.Овруча, що на сусідній Житомирщині, коли міська влада спочатку також відмовила бажаючим у встановленні автономного газового опалення в окремих квартирах. Проте, через певний час Овруцька міська рада таки пішла назустріч людям. І 22 січня 2009 року, коли вже по-над 12% площ у багатоповерхівках, попри все, перейшли на власне індивідуальне теплозабезпечення, міська рада ухвалила Програму сприяння впровадженню індивідуального опалення в житлових будинках. Але її оскаржила місцева прокуратура. Однак, депутати міської ради наполягали на своєму, через що правова колізія стала предметом розгляду Овруцького районного та Київського апеляційного адміністративного судів, які підтримали позицію прокуратури.
     Міській владі Овруча довелося дійти аж до Вищого адміністративного суду Укра-їни, який після ретельного дослідження всіх аргументів у травні 2011 року скасував попередні судові рішення. І вже наступного опалювального сезону більше половини квартир овруцьких багатоповерхівок були забезпечені системами індивідуального газового опалення. А тим жителям міста, яким забракло власних коштів на його облаштування, завдяки передбаченим у міському бюджеті кош-там і додатково виділеним їх обласною владою, було надано матеріальну допомогу на ці потреби. Крім того, рішенням сесії міської ради було запроваджено безоплатну видачу комунальним підприємством «Комунальник» технічних умов для бажаючих на облаштування індивідуального газового опалення, а в результаті звернення до керівництва «Житомиргазу» було здешевлено вартість виготовлення проектної документації і пов’язаних із її погодженням витрат, які сплачують власники помешкань при плановому переведенні свого житла на індивідуальне опалення. Ось так міська влада Овруча вболіває за своїх громадян. А що в нас?!
     До речі. Прем’єр-міністр Микола Азаров, виступаючи в жовтні 2012 року на засіданні Кабінету Міністрів України (до початку опалювального сезону в країні), сказав, що встановлені правила, котрі дозволяють населенню суттєво економити на оплаті за тепло і світло: громадяни, які споживають електроенергію до 150кВт/год, сплачують за тарифом, що майже вдвічі менше, ніж споживачі, кот-рі витрачають понад 800кВт/год. А громадяни, які споживають до 2,5 тисячі метрів кубічних природного газу на рік, сплачують (за наявності лічильника) за тарифами, що майже вчетверо менші, ніж для тих, хто споживає понад 12 тис.куб. метрів газу на рік.
     Та чи знають про це славутська влада, її комунальні служби, енергетики? А якщо знають, то чому не йдуть назустріч людям за прикладом овруцької влади? Громадський комітет захисту конституційних прав громадян України, очолюваний Миколою Козирєвим, нещодавно виступив із ініціативою провести справедливий перерахунок платежів населення за опалення. На його думку, тепловики в усій Україні дуже завищують тарифи для населення на теплопостачання, користуючись застарілими нормативами, затвердженими ще 1967 року. Але тоді компослуги для населення коштували копійки, та й погодно-кліматичні умови в Україні надто суттєво відрізнялися від сьогоднішніх.
     Крім того, М.Козирєв також стверджує, що згідно з постановою Кабміну України від 2007 року про правила користування тепловою енергією, якщо фактична середньомісячна температура зовнішнього повітря вища від зазначеної в нормативних документах, то комунальники зобо-в’язані здійснювати перерахунок оплати за теплоносії у бік зменшення. Такі перерахунки проводять у багатьох країнах, зокрема, в США, Росії, Казахстані та інших, де діють відповідні розроблені методики. Але славутські тепловики цієї постанови не виконують, бо їм це невигідно! Втім, вигідно вимагати з людей оплату за незадовільне теплопостачання, щоразу лякаючи судами за борги перед ЖКО.
     Мешканці багатоповерхівок вул.Плотиче вирішили до кінця боротися за свої права, тобто, за облаштування в їхніх квартирах автономного газового опалення, якщо не знайдеться іншого рішення. А депутатів міської ради вони просять підтримати їх у цій боротьбі, включивши питання теплопостачання названих будинків до порядку денного найближчої сесії, - за прикладом депутатів міської ради м.Овруч.
     Будемо сподіватися, ця пропозиція людей знайде належний відгук у депутатського корпусу Славути, й спільними зусиллями наболілу проблему буде успішно розв’язано.
     Проблему досліджував
     Олександр ДЕЙКАЛЮК, фото автора.
     


  коментарі: 5

Фідель : Як завжди, ТП на чолі перекручування, підтасовки фактів. По-перше, хто вміє думати та критично ставиться до прочитанного, одразу ж подумає, як таке може бути, що у всій Україні ніхто дозволи на відключення окремих квартир не надає, а якесь місто з населенням (якщо вірити Вікіпедії) менш ніж 20 тисяч, здогадалось піти проти закону та надавати їх? По-друге, чому не надано точні реквізити рішення Вищого адміністративного суду, адже в цьому суді не розглядається одна справа в місяць? По-третє, текст подано такич чином, що начебто міська рада прийняла рішення яким дозволила людям безперешкодно відлючатись від централізованого опалення, а прокуратура була проти, але все рівно, справедливість "воссторжествовала" і ВАС України постановив рішення, яким начебто дозволив в місті Овруч Житомирської обалсті надати дозволи на відключення окремих квартир.
     Звичайно ж, мені стало дуже цікаво, що ж то за таке судове рішення, та ще й Вищого суду, яким просто-напросто нехтуються норми закону. Знайшов я його швидко (ось, можете і самі прочитати сайт) і що я бачу - а як завжди. Суд, дійсно задоволил касаційну скаргу міської ради, АЛЕ справа то стосувалася іншого. Ніхто в цьому місті Житомирської області дозволи окремим квартирам не надавав і не дозволив надавати, а просто - міська рада вирішила прийняти програму, за якою хотіла посприяти громадянам у відключенні, АЛЕ - ОКРЕМИМИ БУДИНКАМИ, а не квартирами. Тобто, спочатку проаналізувавши стан відключення квартир в житлових будинках, в першу чергу потрібно було сприяти будинкам, де кількість процентів відключених більша. Це і логічно, легше ж вмовити 40% від жителів одного будинку, ніж наприклад 90%. 
(написано 25.01.2013 в 15:44 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
ТТ : Цей Дейкалюк напевно від Мальчук заразився - бреше і оком не веде!   (написано 25.01.2013 в 16:06 з адреси: 46.63.78.45 unnamed.x-city.com.ua)
t°С : У мене вже років з десять своє опалення в трикімнатній квартирі. Зимою в найлютіші морози щомісяця сплачую за газ (опалення + плита) аж максимум 270 гривень. По хаті люблю ходити в майці й трусах. Правда, утеплив фасад і поставив пластикові вікна.  (написано 25.01.2013 в 16:15 з адреси:  226-142-124-91.pool.ukrtel.net)
Ростік : а чого ви всі від цієї газети чекали-правди? Цеж смішно!  (написано 25.01.2013 в 17:34 з адреси:  246-213-53-37.pool.ukrtel.net)
Іван Іванович : це дурня  (написано 09.11.2017 в 13:58 з адреси:  ns.milkiland.com)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 4 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6906
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 3 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік